Ehdoton ei ei vaatekaapissa

Tässä on käynyt niin kuin arvelinkin: kotona oleilu tekee sen, että hengailen lähinnä jumppa- ja lenkkivaatteissa ja niissä ei paljon kuvattavaa tänne ole. Joten pahoitteluni viikon hiljaiselosta!

Täällä vietettiin maanantaina villahääpäivää, eli 7 aviovuotta tuli täyteen! Sain lahjaksi villahousut (:D), mutten taida niitä tänne kuvata.

Jokaisella taitaa olla ainakin yksi juttu, joka on ehdoton ei ei vaatekaapissa. Siis sitä ei kaappiin tule. Toisilla se on värikkäät vaatteet, toisilla mustat, toisilla hameet ja toisilla korkeat korot. Mikä se sinulla on?

Itselläni yksi ehdoton ei ovat olleet legginssit. En vain tykkää. Tämän takia kaapistani ei juuri tunikoitakaan löydy, koska niiden kanssa pitäisi melkein laittaa legginssit jalkaan.

Nyt täytyi sitten tehdä poikkeus tuon tunika-linjan kanssa. Tilasin nimittäin Zalandolta _mekon_ ja totesin sen olevan himppasen turhan lyhyt ollakseen mekko, kun se saapui postissa. Aikani pähkäsin mitä teen, mutten voinut vastustaa mekon (tunikan) pinkki-mustaa värimaailmaa ja päätin pitää sen. Puin sen sitten tänään New Yorkista ostetttujen kapeiden farkkujen kanssa, mutta silti meinasi häiritä noin pitkä ”paita”. Mutta kun se väri oli niin ihana, huoh!

 

Tällä kertaa koiraa ei pyydetty kuviin, se tunki mukaan. :D Koruina oli Aarikan pinkit pallot ja Phuketista ystäväni liikkeestä ostettu rannekoru. Kampaaja kirkasti hiusväritkin tänään, kyllä se sieltä kasvaa ja venyy tuo tukka!